Novinky: Klapka 2010

Rýchla navigácia: Fotogaléria Diskusia (0)

České festivaly sú stále kvalitnejšie ako tie na Slovensku

klapka-2010-logo 2010 zabodovala už od začiatku svojou výbornou organizáciou. Nielenže ponúkla divákom prehliadku amatérskych a nezávislých filmov, ale dokázala zaujať aj sprievodným programom. Narozdiel od slovenských festivalov, kde v sále sedia väčšinou len tvorcovia zúčastnených filmov (niekedy ani oni nie), sa v Kladne sála zaplnila aj bežnými divákmi, a to do posledného miesta. To isté platí aj pre kvalitu vybraných filmov. Boli tu snímky ako Seance, Ida, Micro Dílna, Kočky,Opustíme vzory, Mrkvev a mlíko, ale i jeden slovenský horor Swety.

Víťaza neurčuje porota, ale diváci svojimi hlasmi. Každý rok sa tu objaví zaujímavý hosť, tentokrát to bol herec Pavel Nový a Klára Jandová z filmu Seance. Po filmoch sa mala uskutočniť diskusia, no tá sa premenila na propagáciu jedného zo súťažných miestnych filmov – Noční Oční od Rosany Zvelebilovej, ktorá všetkých v sále pobavila.

Súčasťou filmového festivalu bola aj výstava a fotosúťaž Klapky 2010. Tento tretí ročník nás presvedčil, že Slovenský amatérsky film má ešte veľa čo doháňať a to i po organizačnej festivalovej stránke (Cineama).


Víťazi:

1. miesto Ida (dokument) – Tereza Pospíšilová

2. miesto Opustíme vzory (videoklip) – Veronika Szemlová

3. miesto Seance (horor) –

Fotogaléria:
  • Facebook
  • Vybrali.sme
  • Linkuj

Pridajte komentár

Meno

E-mail:

Stránka:

Text:

Sledovať diskusiu