Recenzia: Percy Jackson: Zlodej blesku
Film stvorený (len) pre mladých Američanov
Režisér dvoch dielov Harryho Potera natočil novú rodinnú dobrodružnú akciu. Tentokrát to nebude temné Anglicko, ale rozžiarené americké mestá, ktoré slúžia ako kulisy grécko(rímskej) mytológie zmiešanej s mytológiou hollywoodu. Táto zmes je veru nešťastná a zaberie azda len na mladú americkú generáciu.
Percy Jackson je poloboh. Percy Jackson je Američan. Bohovia totiž môžu občas zísť na Zem a počať potomka so smrteľníkom. Tieto deti sú potom buď izolované, zatratené, alebo sa z nich môžu stať hrdinovia (niektorí dokonca sídlia aj v Bielom Dome). Bohovia Olympu teda žijú aj v 21. storočí, kde na čele je stále Zeus (sídli v New Yorku nad Empire State Building), ale má problém. Nejakou božou náhodou mu niekto ukradol blesk a je právom nahnevaný, až hrozí svojim božským bratom vojnou! Perseus “Percy Jackson” (Logan Lerman), dvanásťročný chlapec a polovičný syn Poseidona, ktorý na začiatku nič netuší o svojom osude, je obvinený z ukradnutia blesku. Neostáva mu nič iné len očistiť svoje meno a to tým, že Bohom vysvetlí, že je čistý. Áres mu však unesie do podsvetia matku, a tak sa Percy vydáva oslobodiť ju.
Trojicu, ktorá sa vydáva na dobrodružnú cestu, tvorí okrem Percyho dcéra Atény Annabeth (Alexandra Daddario), a ochranca satyr Grover (Brandon T. Jackson). Čo oni traja zažijú sa len tak nevidí. Nezmyselné ale cool dobrodružstvo srší z každej scény, čo nezachránia ani podarené efekty a známi herci v známych mytologických postavách. Za všetko hovorí scéna, kde na medúzu (Uma Thurman), ktorej pohľad premení človeka na kameň, funguje jedine iPhone (vďaka odrazu z jeho ultra-kvalitného kovového tela). Pri tomto filme sa určite zabavíte na dialógoch, nelogickosti a divného konania postáv, až vás to prestane baviť a budete len čakať na koniec.
MOJE POCITY:
nedotiahnutá zmes americkej popkultúry s tou našou európskou, ktorá sa k takému Harrymu ani nepribližuje
Hodnotenie:





























dominika napísal/a:
ako ja nechapem co mate seci s tym ze Harry potter…….ako podla mna sa percy jackson na potterovky absolutne nepodoba je to uplne o cosi inom……podla mna to je dobry film a nechapem setky tie negativne recenzie…..ako aj new moon seci kritizuju a neuvedomuju si ze tak ako bella by uvazovala kazda teenagerka po strateni milovaneho chalana……..a medzi nami na logana lermana sa na rozdiel od radclifa da aj pozerat……….
11. Apríl 2010 v 20:01
Anonym napísal/a:
@dominika – presne to si myslím aj ja mne sa Percy Jackson straaaaaaaaaaaaaaaaaaasne paci
9. Máj 2010 v 16:38
Danyella napísal/a:
Nuž, podľa mňa je toto jedna z najlepších “rozprávok” z posledného obdobia…(Harryho Pottera sem naozaj nepleťme, to je seriál
).
Ách polobohovia…Neviem, mne sa po celý čas zdalo, že hlavný hrdina je tuším už boh. Aspoň pre nežnejšie pohlavie určite
5. Jún 2010 v 8:27
nikuska napísal/a:
ja si myslim ze harry je blbost ktota sa percybu nevirovna percy ma smrnc co on nebude mat nikdy tiez povam co on nema ten film je uzasni ale Percy annabeth ci grover mu davaju grady…co taka Hermiona ci Ron oni nie proste Percy Jackson Ilowe you a dufam ze bude aj dvoja
23. Október 2010 v 21:06
teri napísal/a:
myslím že film je veľmi dobrý.Ani pri jednej scéne som sa nenudila a okrem toho,herec v hlavnej úlohe je fakt sexy
.Celkovo film je zaujímavý a mne sa véééľmi páči!
15. August 2012 v 18:20
Hanii napísal/a:
ahojte, Harryho Pottera sem nepleťte, je to (podľa mňa) obyčajný deb*lko. tento film aj kniha sú asi najlepšie čo som čítala. a navyše sa dá na Percyhoaj pozerať a nie ako na Harryho. Ale percy sa mi zdá na tých fotkách oveľa starší ako šiestak… Nie?
14. Apríl 2013 v 19:46