Feeling Movies v mesiaci december 2011

Ukončme rok 2011 ako sa patrí

logoPosledný mesiac v roku je už opäť tu, pomaličky začínajú nové vízie a revízie, ale skôr ako uzavrieme starý rok na Feeling Movies mám tú česť uviesť posledné filmové novinky v tomto mesiaci. Týmto opätovne navraciame rubriku „Mesiac s Feeling Movies“, kde sa dopredu dozviete, aké filmové novinky zavítajú do kín vo vašom okolí.

vec-počiatok-film-novinky-trailerV druhý týždeň mesiaca december budete môcť v kinách vidieť Vec: Počiatok (USA/Kanada, 2011, 103 min., Matthijs van Heijningen Jr., Tatrafilm), ktorý je remakom filmu Vec: Počiatok z roku 1982 od režiséra Johna Carpentera, autora známeho hororu Vládca temnôt. Dej sa bude opätovne odohrávať za polárnym kruhom – Antarktída. Vedecký team objaví v hlbinách ľadu mimozemský život. Či opätovne bude naháňačka za nakazeným psom je otázne, čo to som sa už dozvedel od Faraona, ktorého recenzia na film bude publikovaná už tento týždeň (začiatok decembra 2011). Autor píše: „Film je klasickým vyvražďovacím thrillerom s prvkami hororu, teda s jednou divnou VEC-ou v rôznych modifikáciách (nič, čo by ste ešte na plátne nevideli). A čo je teda vo veci?“. To si nenechajte ujsť v pripravovanej recenzii. V českej zemi sa to len hemží krimi filmami. Žeby znova po dlhej dobe nastalo obdobie, kedy po svete behali major Zeman a policajný „rada“ Vacátko, a režiséri opustili rodný český humor? Ľudia majú radi napätie a krv. Milujú zvraty a zápletky. hranari-film-novinky-trailerVeď len nedávno dotočili Kajínka, Czech Made Man, Bastardov, Normal a už je tu opäť ďalší film do série Hranaři (ČR, 2011, 96 min., Tomáš Zelenka, Magic Box). Tentoraz vo filme bude silný jedinec, ktorý láme zafixované návyky pri obstarávaní firemnej zákazky. Rozhodne sa nikoho nekŕmiť peniazmi, ale to ho stojí omnoho viac, ako si len mohol myslieť. Je možné postaviť sa zabehnutému systému? To sa necháme prekvapiť aj my. Garry Marshal je zaťažený na romantické komédie. Silvestrovska-noc-film-novinky-trailerVie, že k plátnam dotiahne aspoň nežnejšie publikum, pri ktorom sa aj z tvrdých chlapov stávajú pozorní miláčikovia. Film Silvestrovská noc (USA, 2011, Garry Marshall) bude podobne ako jeho predchádzajúce filmy (Denník princeznej, Valentín) sladkou romancou, v ktorej si hlavnú rolu zahral Zac Efron, miláčik ženského publika. Dej sa odohráva v New Yorku a sleduje láskyplné príhody s najznámešími hercami sveta (a to tu musím dať: Lea Michele, Abigail Breslin, Katherine Heigl, Robert De Niro, Jessica Biel, Hilary Swank, Michelle Pfeiffer, Sara Paxton, Sienna Miller, Sofía Vergara, Ashton Kutcher, Sarah Jessica Parker, Frankie Muniz, Jon Bon Jovi, Josh Duhamel, Til Schweiger, Alyssa Milano, Ice Cube, Carla Gugino, Ming Zhao, Halle Berry).

Artur-a-súboj-dvoch-svetov-film-novinky-trailerV tretí adventný týždeň zavíta do kín film Artur a súboj dvoch svetov (Francúzsko, 2010, 101 min., Luc Besson, Magic Box). Mali sme tu už príbeh, kedy sa Artur dostáva do ríše Minimojov a snaží sa zachrániť nie len svojho deda, ale aj dom, v ktorom jeho babka žije. Potom nasledoval pád v podobe druhej časti, kedy sa navrátil Maltazard a chcel sa pomstiť. Žiaľ druhá časť filmu sa nevydarila nielen príbehovo, ale ako celok. Mission-Impossible-IV-film-novinky-trailerNový diel nám ale podľa traileru ponúka nové možnosti, nový pohľad na francúzsky film. Nebudem sa čudovať, ak film naplní očakávania a dokonca sa vyrovná prvej časti. Maltazard sa snaží ovládnuť celý svet, dosahuje ľudské rozmery a Artur sa musí opätovne postaviť jeho nástrahám. Keď má Anglicko Jamesa Bonda, tak Amerika musí mať Ethana Hunta. Pokračovanie Mission: Impossible IV (USA, 2011, Brad Bird, Tatrafilm) je čo nevidieť. Špionážna agentúra IMF je v problémoch, pretože počas operácie Ethana v Moskve niekto spáchal na mesto bombový útok. Rusku sa to nepáči, americký prezident si kryje chrbát, a tak celá spoločnosť IMF je na odstrel. Ako to dopadne? Naša recenzia a kino to určite istí. Rumový-dennik-film-novinky-trailerA keď sa objaví na plátnach Tom Cruise, je len otázkou času, kedy na plátne pomaličky a isto zazrieme miláčika ženských sŕdc Johnnyho Deppa. Tentoraz vo filme Rumový denník (USA, 2011, 110 min., Bruce Robinson, Forum Film Slovakia). Predstaví sa v postave Paula Kempa, novinára na voľnej nohe, ktorý v roku 1960 píše pre krachujúce periodikum v Karibiku. Domov-na-vianoce-film-novinky-trailerDostať sa do popredia, byť slávny a mať svoje úspechy nie sú dláždené len zlatými tehličkami. Skôr je druhým typom človeka, ktorý čoho sa dotkne to padá v totálne stroskotanie. A ďalším výnimočným filmom bude dráma/komédia od našich severských priateľov. Nórky film a kinematografia je tá, na ktorú nedám dopustiť. Tentoraz prinesú kúsok snehu a lásky do predvianočného pohodlia. Domov na Vianoce (Nórsko/Nemecko/Švédsko, 85 min., Bent Hamer, ASFK, 2010) sa odohráva počas najkrajšieho dňa v roku. Milenka pripravuje romantickú atmosféru, opustený manžel sa za každú cenu chce stretnúť so svojimi deťmi, zatiaľ čo iný muž uprednostňuje prácu pred ženou, chlapec klame kvôli láske k dievčine, milenci na úteku potrebujú pomoc a starý manželský pár prichádza o to najcennejšie čo mali. Nezaujal Vás už len námet? Mňa určite áno a teším sa tu krásnu chvíľu v kine.

Alvin-a-Čipmunkovia-3-film-novinky-trailerPočas vianočného a povianočného týždňa zavítajú ešte štyri filmové novinky. Jeden sa mi výsostne nepáči, pretože doteraz nedokázali či už príbehom alebo grafikou ho vycibriť. Animovaná verzia Chipmunkovia ešte z roku 1983 je neodolateľnou rozprávkou, na ktorej porevolučné deti v tedajšom Česko-Slovensku vyrastali prostredníctvom RTL2 a PRO7. Tentoraz sa Alvin a Čipmunkovia 3 (USA, 2011, 87 min., Mike Mitchell, Tatrafilm) vyberú na luxusnú loď užívať si prázdniny. Zápletkou bude tentoraz stroskotanie lode. K tomu sa pripojí ženská spoločnosť v podaní Chipettiek. moneyball-film-novinky-trailerOzaj bude zaujímavé sledovať, ako si dokázal Mike Michell poradiť s týmto žánrom. Pre spresnenie, režisér zobral pod svoju taktovku aj poslednú časť Shreka: Zvonec a koniec, ktorému dal okrem 4D rozmeru aj rozmer nezničenia najsledovanejšej rozprávky a zároveň priniesol niečo neobvyklé do tetralógie. Pomôže z bahna vyhrabať aj Chipmunkov? Zachraňovať svoju povesť bude musieť aj Brad Pitt vo filme Moneyball (UK, 2011, 103 min., Bennett Miller, ITAFILM), ktorý sa v poslednom období púšťa do natáčania umeleckých záberov, ktoré mu podstatne lepšie sedia ako tie „idolovo sexuchtivé“. V postave Billyho Beaneho ukáže svetu, že okrem peňazí hýbe svetom aj iná rovina – morálka. Jeho baseballová kariéra je odsunutá bokom a snaží sa viesť finančný smer tohto športu za team Oakland Athletics, kde prichádza o svojich najlepších hráčov. Či sa mu podarí od základov vybudovať mužstvo, ktoré bude lámať priečky a rekordy je len otázkou času, ktorý je zakotvený v skutočných udalostiach. Na film bude recenzia už onedlho. Režisér filmu je autorom kladne hodnoteného filmu Capote, kde rozoberá život autora knihy Raňajky u Tiffanyho.

Sherlock-Holmes-Hra-tieňov-film-novinky-trailerKeď prišiel do kín film Sherlock Holmes, bol som neuveriteľne zaskočený obdobím v ktorom zavítal. Bolo to v týždeň Silvestra (2009/2010). Zmena sa nedeje a podobný scenár s „capital“ vedením sa navracia späť. Film Sherlock Holmes: Hra tieňov (USA, 2011, Guy Ritchie, Continntal film) ma opätovne pod taktovkou Guy Ritchie a v hlavných rolách sa predstavia Robert Downey Jr. & Jude Law. Bude film chytľavejší a holmeskovejší ako jeho predchodca? Do dnešného dňa bol najlepšie stvárnený Holmes v podaní herca Jeremyho Bretta, ktorý ma na konte niekoľko filmov a seriálov na danú tému. Do akej miery to nebude kovbojka, ale prelom 19.stor.? To sa necháme prekvapiť. cierna-hodina-film-novinky-trailerUž teraz s istotou vieme aspoň zbežne načrtnúť dej príbehu. Kriminalistický inteligent, ktorý sa myslením vyrovná samotnému Holmesovi, profesor Moriarty, bude mať čo – to dočinenia so smrťou korunného princa rakúskej monarchie. Watsonovi sa predčasne ukončujú medové týždne a cesta na starý kontinent môže začať. A kto nám zakončí filmové novinky? Čierna hodina (USA, 2011, 89 min., Chris Gorak, Tatrafilm), ktorý dorazí z USA a tentoraz nebude ničiť povesť Slovenska ako Hostel, ale pôjde ďalej na východ až do moskovskej metropoly. Chrisovi Gorakovi asi nestačil mystický prepadák už v minulosti, preto sa pustil do nového filmu, ktorý začína zábavou a v tej chvíli sa začne aj boj o život, v ktorom mystickú zložku zohrajú ruskí mafiáni. Dokážu všetko zmeniť na popol. Žeby v ruskej krvi bola predsa len mystickosť až od Boha?


<

TRAILER:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.