Feeling Movies v mesiaci január

Tron
Rok 1982 sa počíta za prelomový pre využitie počítačovej grafiky, ručne kreslenej animácie, svetelné efekty a kulisy. Práve TRON: Dedičstvo (recenzia) (USA,2010,127min, Saturn) sa stal kultovým filmom pre množstvo divákov. Čo napísal o filme faraon: „Čo je fajn, že cez mnohé flashbacky sa dozvedáme, čo sa stalo a jednak sa uspokojuje hlad fanúšikov prvého filmu rôznymi odkazmi, či už plagátmi, budovami, postavičkami. Najväčším ťahákom je však to (alebo malo byť), že tvorcovia omladili Jeffa Bridgesa.“ Film sa dostane do kín prvý týždeň nového roku.

A_Single_ManDruhý januárový týždeň ASFK uvedie film A Single Man (recenzia) (USA,2009,99min) od režiséra Toma Forda. Čo na to napísal náš recenzent : „O prostredie nešlo, mohlo sa to odohrať aj na člnku na mori. Tiež som nevedel, že Single Man je podľa knižnej predlohy, ktorá mala vysokú literárnu úroveň a úspech hneď po vydaní nielen u gay publika. Je to jeden z tých filmov, po ktorom sa znovu pozerám na veci inak, po ktorom sa mi chcelo žiť s presvedčením, že všetko je presne tak, ako má byť a pred ktorým som mohol čítať radšej knihu ako film.“
zamenaTen istý týždeň z trochu iného súdka odštartuje v kinách film Zámena (USA,2010,101min, Palace Pictures) od Josha Gordona a Willa Specka, autori filmu Ľadovo ostrí. Hlavná predstaviteľka Kassie (Jennifer Aniston) zisťuje, že jej biologické hodiny tikajú viac a viac. Tak využije možnosť spermobanky. No jej dobrý kamarát Wally jej pripraví malé prekvapenie. vojdi_do_prazdnaŽe sa Kassin syn podobá práve na Wallyho nie je žiadna náhoda. Sebastian si otecka rýchlo obľúbi. Posledný film druhého týždňa vo štvrtok 13.01. odštartuje film Vojdi do prázdna (Francúzsko/Nemecko/Taliansko,2009, 166min). Režisér Gaspar Noe sa zahráva nie len s ľudskou psychikou, ale poukazuje tiež na ľudské zvyklosti a túžby. Oskar a Linda sú po smrti rodičov rozdelení. Stretávajú sa v Tokiu, kde Linda je striptérka a Oskar drogový dealer, ktorý je pri jednej policajnej akcii zastrelený. Jeho duch však nemôže opustiť ulice Tokia.

gulliverove_cestyTretí januárový týždeň odštartuje dlho očakávaný film Gulliverové cesty (USA,2010,84min) s návratom herca Jack Blacka v hlavnej úlohe Lemona Gullivera. Ten sa posúva niekoľko desaťročí dopredu, pracuje vo firme, kde roznáša poštu, a neznesie potupné zhodenie ho z „jeho“ postu. Tak sa rozhodne napísať cestopis. Ako dobre príbeh poznáme, Gulliver stroskotáva a objavuje sa v Liliputánii. poznas_muza_svojich_snov20.01. príde do kín aj film Woodyho Allena Poznáš muža svojich snov (Španielsko,USA, 2010,98min) romantická komédia o manželstve, rozvodoch a nevere. Šialenectvo Woodyho je nenahraditeľná: Alfie (Anthony Hopkins) a Helen (Gemma Jones) sa rozchádzajú pre dievča na telefóne Charmaine (Lucy Punch), kde chce Alfie dohnať svoju mladosť, a Helen prepadne uleteným radám kartárky. Ja_tiezIch dcéra Sally (Naomi Watts) a jej manžel Roy (Josh Brolin) sa zbláznia postupne a po poradí do majiteľa galérie Grega (Antonio Banderas) a tajomnej ženy z okna Die (Freida Pinto). Blázinec môže začať. 21.01. uvedie ASFK v Mladosti film Ja tiež (Španielsko,2009,103min) od Álvara Pastora a Antonia Naharra, ktorý sa venuje ľuďom, ktorý sú ťažšie prijímaný spoločnosťou. Daniel vyštuduje vysoký školu. Je prvým Európanom, ktorému sa to podarilo s Downovým syndrómom. Začne pracovať v sociálnych službách, kde sa zoznamuje s kolegyňou Laurou. Ich priateľstvo, láska a porozumenie priťahuje pozornosť ľudí.

Habermannuv_mlynPosledný januárový týždeň rozbehne slovenskú premiéru film Habermannův mlýn (ČR/Nemecko/Rakúsko, 2010,104min) od Juraja Herza. Ten sa zaoberá kontroverzným prípadom podnikateľa o smrti ktorého sa dodnes vedú polemiky. Doba odsunu Nemcov z pohraničia bola považovaná za spravodlivú odplatu s podtextom smrti a krvi. Habermann nerobil rozdiely medzi ľuďmi, či to bol Čech, či to bol Nemec. Ak pracoval, mal prácu. Po sudetskej okupácii, tlak z Nemecka silnel. Habermann pre svojich zamestnancov vytvoril ochranný val. Stáva sa tak vlastencom, no spravodlivosť zatieňuje jeho majetok. Ako príbeh skončí, bude pre slovenského diváka podobným lákadlom ako bol Kajínek. green_hornetPosledným filmom bude The Green Hornet (Zelený sršeň,USA,2011, 116min), film na ktorý čakala väčšina sveta. V hlavných rolách sa predvedú Seth Rogen a Cameron Diaz. Akčný krimi thriller svojim nápadom skôr pripomína komédiu a sám sa nechám prekvapiť ako to nakoniec dopadne.
Toto je malý úvod na tento mesiac. Sme radi, že ste si našli čas a prečítali prvý úvodník v tomto roku. Prajeme Vám isté kroky a nezabudnuteľné zážitky z tohtoročných filmov


TRAILER:

Fotogaléria:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.