Rum Diary

recenzia-na-film

The Rum Diary rumovy dennik film


Pri niektorých projektoch sa síce zdá, že čas ide krokom, alebo zastal, no na konci vidno, že predsa len k niečomu došlo. Po dlhších štyroch rokoch sa priaznivci Huntera S. Thompsona dočkajú sfilmovanej verzie Rumového denníka. Táto knižka vychádza z predlohy o večne opitom a začínajúcom žurnalistovi Thompsonovi aka Paulovi Kempovi, ktorý je nasadený v meste San Juan, Porto Rico denníkom Daily News.

Paul má dvadsaťdva rokov a jeho život je ešte plný otázok bez vážnych odpovedí. Na mieste sa stretne s inými americkými novinármi a miestnymi „bojovníkmi“. Johnny Depp si po „Fear and Loathing in Las Vegas“ opäť zahrá Huntera S. Thomspona (HST). Dej sa odohráva na konci šesťdesiatych rokov a psychedelickú stranu legendárnej osobnosti tu ešte netreba čakať. Čo ale môžeme vidieť, bude veľa rumu a žien. A najmä ak ide o Deppa. Bruce Robinson, ktorý film režíroval a napísal k nemu scenár, má tiež bohaté skúsenosti s pitím fľaše denne. Natáčanie malo pôvodne začať už v roku 2004, ale práva filmu sa ešte chvíľu prehadzovali medzi zainteresovanými o projekt. V roku 2009 zobrala spoločmosť Johnnyho Deppa Infinitum Nihil dielo do rúk a prvé zábery z Porto Rica začali pribúdať.

Dnes je premiéra stanovená na 28. október 2011 a rozpočet okolo 45 mil. $. Vo filme uvidíme okrem spomínaného: Amber Heard, Richard Jenkins, Aaron Eckhart, Giovanni Ribisi a iných.

TRAILER:

Fotogaléria:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.