Rumový denník

Opitosť, neopitosť, aj keď je to Johnny Deep,
film nezachránil.

rumovy-dennik-film-recenzia-novinky-posterUž roky si vychutnáva slávu najobľúbenejšieho herca. Jeho niekdajšia elegancia, vcítenie sa do postáv, dodanie nových možností, spôsobov a typov postáv je nezabudnuteľná. S Leonardom DiCapriom sa na plátne stretol v období, keď ani na jedného ženy ešte neleteli. Tentoraz si zahral opojenie v alkohole, ktoré zvláda po svojom – priemerne a od polovice filmu upadá v spleti hollywoodskej produkcie.

Bruce Robinson sa vo filme preslávil skôr z tej druhej strany. Je hercom. Ale na konte má aj úspešné filmy. Tentoraz sa pustil do biografie Paula Kempa (Johnny Depp), novinára na voľnej nohe. Zamestnáva sa v miestnych novinách a dostáva za úlohu pripravovať horoskop. Veľmi zložitá práca pre človeka, ktorý má sen niekde úplne inde. Chce písať. Písať knihy, ale jeho vydané diela nepovažuje za žiadne skvosty. A z úpadku alkoholického vyčerpania mu, zdá sa, nová práca len prospeje. Zoznamuje sa s miestnym milionárom, ktorý si kupuje jeho služby pre novobudované hotelové impérium. Zároveň sa zaľúbi do mladej dievčiny a … a presne o tom je film. Prvá polovica spĺňa dosť milé očakávania ale čo ten zvyšok?

Zvrat nastáva v okamihu, kedy sa Chenault (Amber Heard) definitívne dostáva do tesnej blízkosti Paula. Posledný svetlý moment filmu je uletená jazda týchto dvoch po slepej ceste. Práve sme si ohraničili film – jazda vs. láska. A presne v týchto momentoch máte pocit výmeny scenáristu (plnú zmenu deja, príbehu, štýlu a spôsobu spracovania filmu). Naraz vety a slová vôbec nedávajú význam a zmysel. Johnny Depp sa pravidelnejšie začína tváriť ako vytretý kapitán a dostávate pocit, akoby režisér už vôbec nechcel od tohto umelca viac. Ako by ste cítili a počuli od režiséra: „Vieš čo, dotočme to, nech ťa už na očiach radšej ani nevidím“. A je mi to nesmierne ľúto, lebo film mal potenciál na omnoho viac. Naraz priestor, ktorý ponúkal, bol zaškatuľkovaný a natrepaný do rozmerov, ktorými by som ani ja nechcel byť ovinutý. Nerád by som začínal konšpiračné teórie, čo sa v zákulisí stalo, ale názor si dovolím aj v tomto ohľade povedať. Buď to bol Hollywood, ktorý do filmu silne zasiahol, alebo to bola zlomová nezohranosť a nesúlad medzi režisérom a scenáristom.

Na druhej strane, film ma do polovice množstvo vtipov, množstvo gagov, dobrú hudbu, nenútené rozhovory, kamerové zvládnutie ako sa patrí, trochu tajomna, veľa farieb a predovšetkým veľa alkoholu. Celkom prijateľné bolo aj obsadenie filmu hercami ako Aaron Eckhart, Michael Rispoli, Richard Jenkins. Ale ani to nenavráti filmu to, čo mu bolo odoprené. Na druhej strane vravím, že životný film Johnny Depp ešte nemal, a že jeho najslávnejšia filmová chvíľa ešte len príde.


MOJE POCITY:

Prvá polovica prijateľný film, ktorý by v tom momente ťahal na 8.5-9/10. Druhá časť filmu nedosahuje hodnotenie ani 3/10. Johnny Depp ostal po výrazovej stránke ešte v Pirátoch z Karibiku, a už len kvôli predošlému filmu mal zmeniť spôsob gestikulácie, lebo mu to môže raz ublížiť.

★★★★★½☆☆☆☆

Ohodnoť film aj ty!
Tvoje hodnotenie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
(7 hodnotení, priemer: 4,71 z 10)

TRAILER:

Fotogaléria:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.