ŠPECIÁL: Filmy leta 2011

filmove-hity-leta-2011-filmy
Čítajte tiež: Hity leta 2012
Letné filmové hity sú za dverami. Všetky nižšie spomínané filmy sme si nenechali ujsť, niektoré nás prekvapili, niektoré sklamali. Ako ste na tom vy? Ktorý film vás zaujal? Hlasujte v našej ankete:
[poll id=”7″]

Kino-Hity leta 2011 (podľa FM):

 1. Super 8 (recenzia)
 2. Transformers 3: The Dark of the Moon (recenzia)
 3. Harry Potter a Dary smrti – 2. časť (recenzia)
 4. Piráti z Karibiku 4 – V neznámych vodách (recenzia)
 5. Captain America: The First Avenger (recenzia)
 6. Autá 2 (recenzia)
 7. X-Men: First Class (recenzia)
 8. Green Lantern (recenzia)
 9. Kung Fu Panda 2 (recenzia)
 10. Kovboji a votrelci (recenzia)

Prekvapenie leta 2011 (podľa FM):

 1. Zrodenie planéty opíc (recenzia)

Najočakávanejšie filmy v poradí v akom budú mať premiéru v kinách na Slovensku:


pirati-z-karibiku-4-film-recenzia19.5.2011Piráti z Karibiku 4 – V neznámych vodách
Johnny Depp ako Jack Sparrow prichádza ako jediný z hlavnej zostavy predošlej pirátskej trilógie. K nemu však pribudne Penélope Cruz ako Angelica, ktorá predstavuje Jackovu tajomnú dávnu lásku. Piráti otvárajú letnú sezónu a majú ťažkú úlohu zaujať nanovo a začať (možno) novú trilógiu, preto im patrí 4.miesto v rebríčku.
Viac o filme… | TRAILER

KUNG-FU-PANDA-film-recenzia2.6.2011Kung Fu Panda 2
Najlenivejší tvor pod slnkom, chlpatý pandí chlapík Po, prekonal sám seba, naučil sa kung fu a zachránil rodné údolie pred zlosynom Taj Langom. Po celej krajine miznú preslávení majstri kung fu a Po sa spolu s Piatimi postrachmi (Tigricou, Žeriavom, Modlivkou, Opičiakom a Zmijou) vydáva na neľahkú misiu, hodnú slávy Dračieho bojovníka. Možný úspech a 9.miesto obsadzuje Panda 2 kvôli podarenej jednotke a tomu, že v lete letia animáky viacej…
RECENZIA | TRAILER

X-Men-First-Class-prva-trieda-film2.6.2011X-Men: Prvá trieda
Dej filmu pojednáva o začiatku mutantskej ságy a ak film uspeje, bude znamenať prológ novej trilógie. Charles Xavier a Eric Lensherr ( Profesor X a Magneto) budú mladíkmi objavujúci svoje nadprirodzené schopnosti. X-Men predbehol v našom rebríčku Green Lantera hlavne preto, že túto ságu poznáme a tak má 7.miesto.
RECENZIA | TRAILER

Super-8-film-Poster16.6.2011Super 8
Po dlho utajovanom projekte Cloverfield (Monštrum), o ktorom až do premiéry kolovali fámy a rôzne teórie, sa režisér J. J. Abrams opäť vydal podobnou cestou. Na túto cestu si zobral ďalšieho tajnostkára, Stevena Spielberga, no a väčšine tieto mená stačia na to, aby sa tešili na ich film s názvom Super 8 a nám to stačí na 1.miesto.
RECENZIA | TRAILER

transformers-3-dark-of-the-moon-film-recenzia30.6.2011Transformers 3
Čo dodať k Transformerom, azda len to, že dej má byť kvalitnejší, akcia zrozumiteľná ale stále nadupaná. S posledným Harrym jednoznačne blokbuster leta! Predpokladáme o trošku väčší úspech ako urobí posledný Harry, preto 2.miesto…no radi sa necháme prekvapiť.
RECENZIA | TRAILER

harry-potter-deathly-hallows-2-film14.7.2011Harry Potter a Dary smrti – 2. časť
Po, mierne povedané, neakčnej prvej časti záverečného filmu sa konečne (dúfajme) rozpúta posledná bitka medzi Lordom Voldemortom (Ralph Fiennes) a Harrym Potterom (Daniel Radcliffe). Temná atmosféra, sľúbený veľkolepý záver a hlavne nálepka “posledný film o Harrym” radí film na popredné priečky – 3.miesto.
Recenzia na film… | TRAILER

Captain-America-The-First-Avenger-film-recenzia4.8.2011Captain America: The First Avenger
Ďalšia adaptácia komiksu zo stajne MARVEL, tentokrát v réžii Joe Johnstona. Steve Rogers (Chris Evans) sa prihlási sa ako dobrovoľník do tajného projektu, ktorý z neho spraví amerického superhrdinu – Kapitána Ameriku. Najočakávanejší film o super-hrdinovi tohto leta! Už aj preto, že Thor (recenzia), ktorý sa tiež objaví v spoločnom Avengers (2012) a mal premiéru v apríli uspel. Film Captain America 5. miesto
RECENZIA | TRAILER

Green-Lantern-film-recenzia11.8.2011Green Lantern 3D
Zelený lampáš (Green Lantern) je ďalší sci-fi komiks, tento raz z dielne DC Comics. Zápletka sa viaže na skupinu ľudí z rôznych planét, ktorí dostanú mocný prsteň, čím sa stanú členmi jednotky Zelený lampáš. Toto leto asi vyhrá komiks od MARVELU, pretože v kinách už niečo zelené bolo a hlavne ide o nového hrdinu a nový svet, čo radí tento film na 8. miesto v našom rebríčku.
RECENZIA |
TRAILER

auta-2-film-recenzia18.8.2011Autá 2
V sequeli sa hrdinovia na čele s McQueenom vydávajú na Závod šampiónov, ktorý prebehne postupne v piatich krajinách po celom svete. Každý závod predstavuje odlišnú disciplínu, a tak budeme sledovať aj preteky v štýle Formula 1 či rallye. Film bude animovanou humornou zmesou aj pre dospelých a podobne ako prvý diel by mal patriť k najlepším animákom roku, nielen leta – preto 6.miesto a prvé medzi animovanými filmami.
RECENZIA | TRAILER

cowboys-and-aliens-kovboji-a-votrelci-film25.8.2011Kovboji a votrelci
Na divokom západe v meste Silver City v Arizone stoja klasicky proti sebe indiáni z kmeňa Apačov a západný osadníci – Kovboji, keď tu zrazu priletia mimozemšťania. Takáto zápletka spolu s obsadením Daniel Craig a Harrison Ford sľubuje prinajmenšom zábavný večer v kine. Preto tento film pridávame do nášho rebríčku a dáme mu posledné voľné miesto – 10.miesto.
RECENZIA | TRAILER

Onedlho pridáme zopár komédií a anketu, kde budete môcť hlasovať, ktorý z letných filmov ja pre vás ten naj…

TRAILERY:
Piráti z Karibiku 4
Kung Fu Panda 2
X-Men: Prvá trieda
Super 8
Transformers 3
Harry Potter a Dary smrti – 2. časť
Captain America: The First Avenger
Green Lantern 3D
Autá 2
Kovboji a votrelci
Fotogaléria:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.