Transformers 3

Transformers-3-film-recenzia

Bay ubral, aby nakoniec pridal

Po nie príliš dobre prijatej Pomste porazených sa režisér Michael Bay a producent Steven Spielberg nechali počuť, že tretie pokračovanie Transformerov bude v duchu jedničky, teda hlavne riadny príbeh, postavy a samozrejme akcia. Tento sľub sa im podarilo splniť, no nerovnomerne.

Film sa delí na dve časti, kde každá “sadne” rozličnému typu diváka. V prvej sa rozohráva príbeh okolo zatajovaného projektu prvej americkej mesačnej expedície Apollo 11. Tá našla na odvrátenej strane Mesiaca vesmírnu loď, o čom do dnešných dní vedelo len pár vyvolených. Autoboti sa to dozvedajú ako poslední a varujú ľudstvo pred katastrofou.

transformers-3-film-Rosie-Huntington-Whiteley-feelingmoviesSam Witwicky (Shia LaBeouf) má spočiatku iné problémy. Zisťuje, že to, že dostal ocenenie od samotného prezidenta USA ho neuživí, a tak si chodí po všemožných pohovoroch. Až natrafí na tak trochu šialeného pedanta Johna Malkovicha. Ten ho zamestná, z čoho má radosť najmä Samova nová priateľka Carly (Rosie Huntington-Whiteley). Tá má sama zaujímavého šéfa, ktorý sa venuje “účtovníctvu”….

Ako vidíte, konečne to žije aj v príbehu. Deceptikoni však začnú kuť svoje plány na ovládnutie Zeme a rázom začne dominovať boj o prežitie. Záverečná akcia v Chicagu trvá bezmála 45 minút. Okrem tradične skvelej audiovizuálnej zložky (najmä v podobe rozpadajúcich sa mrakodrapov) ide však stále o to isté. Armáda na čele s mlaďochom Samom a jeho sexy priateľkou utekajú z miesta na miesto a keď už to vyzerá zle, priletí na pomoc transformer. Dobre sa na to všetko pozerá, určite lepšie ako v dvojke, ale zbytočne očakávate, že Bay vytiahne nejaké cool eso z rukáva. Lepší pocit z filmu neprinesie ani 3D. Autori síce hovoria, že 70% filmu je natočených priamo v 3D, ale veľmi to nezaregistrujete. Ťažko ale odporučiť, či “stačí” vidieť 2D, keďže umiernený Bay je stále majster v rýchlej bum-bum akcii.

Optimus-prime-Gun-feelingmoviesAko možno viete, Megan Fox si podpísala výpoveď, keď režiséra prirovnala k Hitlerovi, čo sa nepáčilo výkonnému producentovi S. Spielberogovi. Miesto nej tak angažovali sexy modelku Rosie Huntington-Whiteley. Nová hlavná ženská postava bola pre mňa až moc sladká. Preto si myslím, že zmijoidná Megan mala niečo viac do seba (netýka sa to krásy, ale skôr charakteru postavy, ak sa dá o niečom takom hovoriť). Sčasti to má na svedomí dabing, ale jej slovné prejavy pôsobili umelo. Zato pobavili Johnovia Turturro a Malkovich, Ken Jeong, a zaujala i tvrďačka madam Frances McDormand. Shiu chváliť nebudem, ten si drží stále rovnako dobrú kvalitu.

Transformers 3 vás síce neohúri ako prvý diel, no ani na vás nevyhŕkne spŕšku trápnych vtipov či ultra zostrihaných scén ako v dvojke. Optimus a spol. prispeje rozhodne k letným filmovým radovánkam, i keď by stále neuškodilo trochu ubrať aspoň na tej minutáži.


MOJE POCITY:

zavŕšenie ako sa na Baya patrí, ktorý síce poslúchol ohlasy na druhý diel, ale vydržalo to len prvú polovicu filmu. Potom sa zase rozvášnil a do konca už len dominovala akcia, často okrem vizuálu ničím výnimočná. Akcia leta to ale rozhodne je! Aspoň zatiaľ…

★★★★★★★☆☆☆

Ohodnoť film aj ty!
Tvoje hodnotenie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars
(150 hodnotení, priemer: 8,96 z 10)

TRAILER:

7 thoughts on “Transformers 3

  1. Musim povedať, že to kľudne nemuselo byť 3d. Tie partikle mi viac zavadzali ako zvyšovali dojem a okrem nich tam nič iné 3d nebolo. Za ďaľšie mínus by som označil takmer eustála prítomnosť tej “duck-face” herečky, ktorá tam bola navyše, stále v čistých veciachaj napriek neustálym výbuchom v druhej časti.
    Nebyť týchto dvoch vecí tak super film, ale každý podľa gusta.

  2. Ja som to este nevidel ale chistam sa na to do kina uz sa strasne tesim bude too sranda 😀 😛

  3. a kde je to v kine a je to us po cesky ja sa tak nato tesim bude sranda

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.