Očakávané filmy roku 2014 – 2. časť

Ešte kým sa priblížime k blokbusterovej letnej sezóne, je tu zopár kúskov, ktoré sa do predošlej časti nezmestili, takže poďme na ďalšiu filmovú várku:

American Hustle / Špinavý trik

american-hustle-film-2014
Ocenenie newyorských filmových kritikov si vyslúžili za rok 2013 za najlepší film, ktorý ďalej zabojuje v januári o sedem Zlatých glóbusov a neskôr aj o Oscary. Ide pritom o zábavný film typu Dannyho parťáci krížených s nechutne bohatým štýlom života resp. nekončiacou párty. Réžia David O. Russel – Fighter, Terapia láskou – v oboch Christian Bale a ďalší. Na Slovensku 23. januára 2014.

Twelve Years a Slave / 12 rokov otrokom

12-years-a-slave-promo-poster-film
Solomon Northup mal normálny život a rodinu, až kým ho neuniesli do zajatia, pretože bol černochom. Ďalší ašpirant na najvyššie ocenenia. Režisér Steve McQueen je známy svojou neprístupnosťou vo filme pre bežného diváka a vraj pôjde o snímok, ktorý bude mať svoju silu, ale náš žalúdok (až tak) neutrpí. Film, ktorý by sa mal usadiť o niečo dlhšie. Premiéra tiež 23. januára 2014.

Amazing Spider-Man 2

3167602-the+amazing+spider-man+2+poster+film
Druhé pokračovanie Petra Parkera, ktoré si zaslúži vidieť v kine na 3D. Prvý diel znovu naštartoval sériu pavúčieho muža, ktorého schopnosti prešli detailnejšími úpravami a my tak máme možnosť pochopiť silu jedného z najromantickejších superhrdinov. Spoločnosť mu bude robiť Jamie Foxx ako hlavný záporák. Do kinosál priletí 1. mája 2014.

X-Men: Days of Future Past / Budúca Minulosť

x_men__days_of_future_past_fan_made_poster_for__film
Bryan Singer sa vracia k X-Menom. Dej sa bude odohrávať vo dvoch časových rovinách, a tak uvidíme spojenie hercov z originálnej a prequelovej série. Vraj sa spojenie odohralo aj na režisérskej úrovni (Singer-Cameron), aby mohli diskutovať o cestovaní v čase a jeho paradoxoch a dopadoch na vývoj deja. Zachraňovaná bude budúcnosť. Premiéra na Slovensku 22. mája 2014.

Inside Llewyn Davis

inside-llewyn-davis-filmSleduje týždeň (rok 1961 v New Yorku) amerického folkového speváka z usadlosti Greenwich, ktorému sa nedarí presadiť v hudobnom priemysle, pomýšľa zavesiť gitaru na klinec a dochádzajú mu peniaze. Uvidíme, či sa rozhodne správne, ak dostane ešte jednu šancu. Film režírujú bratia Coenovci (Táto krajina nie je pre starých alebo Big Lebowski), ktorí tentokrát vsadili na originálny soundtrack (Mumford a Timberlake), trochu nešťastia a ako sme už u nich zvyknutí, aj na príbeh presahujúci „tento“ a všedný život. U nás premiéra zatiaľ neohlásená.

Dallas Buyers Club / Klub poslednej nádeje

DallasBuyersClub_film-posterPríbeh je napísaný podľa skutočných udalostí z 80tych rokov, keď Ron Woodroof (Matthew McConaughey) zisťuje, že má AIDS a zostáva mu 30 dní života. Jared Leto hrá transsexuála, ktorý mu pomáha s pašovaním neoficiálnych liekov a jeho život sa tak predlžuje o najzaujímavejšiu časť života. Obidvaja herci podstúpili razantné fyzické zmeny a tiež sa o nich špekuluje pri spomenutí najprestížnejších ocenení. Premiéra na jar 2014 (presný dátum zatiaľ neuviedli).

V nasledujúcej časti sa pozrieme na niektoré letné hity a zrekapitulujeme pol roka 2014 a snímky, ktoré nesmiete prehliadnuť. Šťastný nový rok a veľa filmových zážitkov praje Feeling Movies!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.