DANIEL SLOSS – SO ?

Daniel Sloss 4. novembra v Majestic Music Clube v Bratislave. Hádam si to nenecháte ujsť!

2016-daniel_sloss_by-gavin_evans_06_landscapessAgentúra MICK PERRIN WORLDWIDE s MZA v spolupráci s Agentúrou KVAS prinesú do Bratislavy medzinárodne uznávaného a oceneného škótskeho komika Daniela Slossa s novou šou SO? Feeling Movies si pre fanúšikov stand-up comedy “vybojovalo” možnosť rozhovoru. Zároveň je tu priestor aj na poďakovanie agentúram, ako aj prekladu Filipesss-ovi. Nechajte sa teraz trochu unášať humorom Daniela Slossa.

Počuli sme, že keď ste sa presťahovali z rodičovského domu do bytu so svojím najlepším kamarátom, aby ste sa stali nezávislý, Vaša mama si myslela, že ste drogovo závislý. Mýlila sa?
„Závislosť“ by naznačovala, že drogy potrebujem, mali by na mňa negatívny vplyv a nevedel by som bez nich žiť. Ja pritom len rád húlim trávu. Uvoľňuje ma to, pomáha mi to písať vtipy a užívam si to. Jediný rozdiel teraz je, že už sa s tým nemusím skrývať.

Na internete sa môžeme dočítať, že Kai Humphries je váš najlepší kamoš, ako ste sa spoznali?
Podpísal zmluvu s mojou agentkou rok po mne. Spýtala sa, či by sme nechceli mať spolu turné a my sme súhlasili. Najskôr sme mali malé turné s ôsmimi vystúpeniami v Škótsku a tak sme sa bavili, že sa nás opýtala, či si to nechceme zopakovať. Tak sme opäť súhlasili. Následne nám dohodla šesťdesiatpäťdňové turné. Každú hodinu a každý deň v spoločnosti toho druhého. Keď strávite tak veľa času s niekým, tak už ste na spoločnej vlne. Navyše sme vystupovali s tým istým turné osemkrát na celom svete a bývame spolu už dva roky.

kai-humphries-by-steve_ullathorne_mainAké sú rozdiely medzi vašim a jeho humorom, štýlom, akým ľudí rozosmievate?
Kai nemá problém, ak je obeťou vtipu on sám, jednoducho sa smeje rovnako ako by ten vtip bol o hocikom inom. Ja rád urážam a rýpem do ostatných, pretože som hajzel. Kai na pódiu rozpráva úžasné historky a vtipy, ja ich rozprávam tiež, ale rád sa aj trochu vychvaľujem.

Počuli sme, že vraj ak niekto na vašom vystúpení v Bratislave nebude niečomu rozumieť, stačí zakričať „repeat please“, je to pravda?
Tak túto klebetu som určite nerozšíril ja. Ak ľudia niečo nepochopia, niečomu z toho čo rozprávame nerozumejú, snažíme sa to zachytiť čo najskôr aj bez toho, aby kričali. Ak sa publikum nesmeje na vtipe, vieme, že sme niečo pri rozprávaní museli dosrať.

Štatisticky do Bratislavy chodí najviac britských chlapov za zábavou a alkoholom. Veľa z nich stretávame opitých v centre mesta… Tušíte prečo?
Tak to netuším. Možno je to tak preto, že vy pijete toľko, čo Briti. A to my robíme radi! Ak vieme nájsť „pijanov“ na rovnakej vlne, sme veľmi šťastní.

Aká je hlavná téma vášho predstavenia „SO?“? čo predvediete v Bratislave?
Ja budem hovoriť o vegánoch, vzťahoch, Amerike, zbraniach a trochu aj o politike a smrti.

Náš filmový portál sa zaoberá rôznymi druhmi umenia, najmä však divadlom, stand-up comedy, koncertami a zo všetkého najviac filmami. Práve preto otázka, aký je váš obľúbený film a prečo?
Buď film Válečník (Warrior, 2011 pozn.red.), jednoducho preto že milujem MMA, ale film je aj tak super. Herecké výkony sú skvelé a je to jeden z mála filmov, ktorý ma dokáže dohnať pravidelne k slzám. Druhý bude Dokonalý trik (The Prestige,2006, od Christophera Nolana pozn.red.). Pamätám si ako som ho pozeral s otcom keď som bol mladší a proste som ho miloval. Myslím, že je veľmi inteligentne spravený a premyslený.

Aký je rozdiel medzi ľuďmi a tučniakmi?
Tučniaky kladú vajíčka.

Preklad: Filipesss

Zdroj: Gavin Evans, Steve Ullathorne, MICK PERRIN WORLDWIDE, KVAS

Fotogaléria:

3 thoughts on “DANIEL SLOSS – SO ?

  1. After study a couple of the blog posts on your web site these few days, and I really like your way of blnggiog. I added it to my bookmark web site list and will be checking back soon. Pls visit my internet site as well and let me know your thought.

  2. Setakat ni, sebabkan memang tak pernah ada jumper cable (kalau ada pun tatau nak guna), cara ke #4 sentiasa menjadi pilihan, walaupun nampak macam leceh, tapi itu yang aku rasa paling selamat untuk skil aku yang tak berapa pandai dalam hal-hal kereta ni. Eizil´s last [type] ..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.