2011 Apríl | Feeling Movies

Archív pre Apríl, 2011

  Najčítanejšie:
 1. Johnny Depp sa bude plaviť s Penélope Cruz (2010)
 2. Zdrojový kód (2011)
 3. Rio (2011)
 4. Som číslo štyri (2011)
 5. Thor (2011)
 6. Hop (2011)
 7. Super 8 ()
 8. Profesionálna manželka (2010)
 9. Oslava filmovacej dekády Secret Studia ()
 10. Filmová noc FIFFBA (2011)

Novinky: Oslava filmovacej dekády Secret Studia

secret-studio-10-rokovSecret Studio v nedeľu 24. apríla oslávilo desať rokov svojej činnosti. Štúdio sa venuje tvorbe, nakrúcaniu a réžii filmov. Medzi najúspešnejšia patrí staršia snímka Stratení z roku 2003 či novinka Swety.

Čítajte ďalej »

Recenzia: Thor

thor-film-recenziaÚspešne pretaviť postavu z komiksu na plátno je pre filmárov čoraz ťažšie. Len trikmi, akciou, či vtipom diváka ťažko dnes ohúrite (dokonca i 3D je už pre kinohity bežná vec). A tak sa hľadajú nové postupy a upriamuje sa pozornosť aj na iné zložky filmu. Pri filme Thor sú dve veci, ktoré zaujmú. Prvá, viditeľnejšia, je, že režisérom je Kenneth Branagh, ktorý je výhradným režisérom (a fanúšikom) Shakespeara.

Čítajte ďalej »

Recenzia: Profesionálna manželka

profesionálna_manželka_posterFrancúzsko pravidelne ostro ukazuje, že je nad slovenskou kinematografiou nie krok pred, ale míľové kilometre. A tie už len zachráni okamžité spamätanie sa. Profesionálna manželka je z dielne Françoisa Ozona, ktorý nás naposledy potešil Rickym, lietajúcim anjelikom. A môžem s istotou tvrdiť, že tento film sa už teraz zapísal do kinematografickej histórie presne tak ako meno Woody.

Čítajte ďalej »

Novinky: FIFFBA ide do finále

cinderela213. ročník festivalu frankofónneho filmu je takmer v závere, ale ešte stále si môžete pozrieť zaujímavé filmy aj dnes. Odporúčame Profesionálnu manželku, Causesco, Princezná z Montpesier, a mnoho ďalších filmov do neskorého večera v kinách SNG, FK 35mm a kine Mladosť. Aj keď zasiahla filmový festival jedna silná rana. Hlavný hosť do Bratislavy nedošiel, na FIFFB-u sa vykašlal na letisku.

Čítajte ďalej »

Novinky: Filmová noc FIFFBA

FIFBA_posterFestival frankofónneho filmu je v plnom prúde a ak sa podarí, tak aj Feeling Movies sa dnes na ňom zúčastní a prinesie bližšie informácie o filmoch, ktoré budú stať zato. Do pléna ale uvádzame jednu významnú udalosť, a tým je večerné premietanie v kine Mladosť, ktoré začína o 20:00 filmom Profesionálna manželka.

Čítajte ďalej »

Recenzia: Rio

Rio_4Rytmus … Samba de Janeiro, točíme to na Rio, pláž a teplo, krásne telá, rozprúdi v nás príbeh papagája. Blu je posledný svojho druhu a je potrebné aby oplodnil poslednú samičku z jeho druhu. Tak sa po rokoch vydáva na zaujímavú cestu do Ria, kde to len vrie tancom a hudbou.

Čítajte ďalej »

Preview: Johnny Depp sa bude plaviť s Penélope Cruz

pirati-z-karibiku-4-film-recenziaČoskoro príde do kín nový Piráti z Karibiku 4 – V neznámych vodách, kde sa objaví Angelica (Penélope Cruz) ako dávna láska Jacka Sparrowa.

Čítajte ďalej »

sidney lumet2Americký režisér Sidney Lumet nepatril k hollywoodskym režisérom, napriek tomu si jeho filmy našli fanúšikov na celom svete. Autor snímok ako 12 rozhnevaných mužov, Gloria či Diablov advokát podľahol rakovine lymfatického systému. Lumet, ktorý by o dva mesiace oslávil 87. narodeniny, zomrel 9. apríla.

Čítajte ďalej »
121 z 2