2011 Máj | Feeling Movies

Archív pre Máj, 2011

  Najčítanejšie:
 1. ŠPECIÁL: Filmy leta 2011 ()
 2. Premiéra Transformers 3 je tu! (2010)
 3. Rýchlo a zbesilo 5 (2011)
 4. Vo štvorici po opici 2 (2011)
 5. 22. ročník Igric – ceny slovenskej filmovej kritiky (2011)
 6. Marhuľový ostrov (2011)
 7. Orol deviatej légie (2011)
 8. X-Men: Prvá trieda (2011)
 9. Voda pre slony (2011)
 10. Piráti z Karibiku 4: V neznámych vodách (2011)

Recenzia: X-Men: Prvá trieda

x-men-prva-trieda-film-recenzia-first-classAko sa Magneto s Profesorom X zišli a potom aj rozišli. To všetko vďaka demokraticko-nacistickému komunistovi (čiže mutantovi) Schmidtovi a neskôr Shawovi (Kevin Bacon). Komplikované? Na začiatku to aj tak vyzerá, že sa budete musieť na dej máločo sústrediť, že nepôjde len o klasický komiksový prequel ale bude tu i akási pridaná hodnota. No od polky sa z filmu stáva to typické pokračovanie s odkazmi na ostatné diely, aj keď kvalitne spracované a natočené.

Čítajte ďalej »

Recenzia: Kung Fu Panda 2

KUNG-FU-PANDA-film-recenziaS príchodom leta sa na divákov do kín hrnú samé pokračovania. Animované 3D filmy netvoria žiadnu výnimku. Filmové štúdia siahajú po úspešných “jednotkách”, ktoré zabávali celé rodiny a očakávajú sa od nich, že tomu tak bude i naďalej. Panda 2 to sčasti splnila..

Čítajte ďalej »

Recenzia: Imaginárne lásky

Imaginárne_lásky_poster3Na frankofónnom festivale v Bratislave bol odprezentovaný aj tento film, ktorý si získal uznanie na festivale v Cannes. Milenecký trojuholník dosť ostrým spôsobom vykreslil, čo všetko dokáže spôsobiť láska a v akých hladinách sa nachádza priateľstvo. Čo je viac? No predsa to čo dlhšie vydrží. Film je výpoveďou súčasnej komunity zasadenej do hetero- a homo- spoločenstva.

Čítajte ďalej »

Piráti_z_karibiku_4_v_neznámych_vodách_poster_hlavný„Pred anglický súd predstupuje Jack Sparrow. Pirátsky kapitán, ktorý za svoje zločiny dnes poobede odvisne“. Takáto správa sa nesie celým Anglickom. A Amerikou sa zas niesla správa, že piráti nabrali druhý dych. Očividne sú zvyknutý na dýchanie pod vodou. Alebo som sa pomýlil a nevšimol si to, že sa topia? Žiaľ ostane to na tričku Roba Marshalla. Právoplatne. Je možné, že na nejaký ten čas vyhorel ako svieca.

Čítajte ďalej »

Novinky: 22. ročník Igric – ceny slovenskej filmovej kritiky

igricČerstvé hrejivé správy z vyhodnotenia slovenskej súťaže 22. ročníka Igric – výročné národné tvorivé ceny Slovenského filmového zväzu, Únie slovenských televíznych tvorcov a Literárneho fondu za audiovizuálnu tvorbu výrobného roku 2010 v kategóriách: hraná filmová tvorba pre kiná, televízna dramatická tvorba, filmová a televízna dokumentárna tvorba (okrem spravodajstva, publicistiky a magazínov), animovaná tvorba a herecký výkon vo filmovom alebo televíznom diele.

Čítajte ďalej »

Recenzia: Vo štvorici po opici 2

Vo_štvorici_po_opici_poster1Českí bratia majú názov filmu sofistikovanejší (Pařba ve …a mesto kde sa to odohráva…). Prvá časť má zväčša vždy vyššie hodnotenie ako druhá. Nebude tomu ani tento raz ináč. Skoro detailná kopirácia udalostí, zmätkov a správaní. Žeby len chceli filmom povedať vetu:“… aj tak vstúpiš do tej istej rieky druhýkrát a je na tebe ako sa z toho vymotáš? …“.

Čítajte ďalej »

Jake Gyllenhaal

Recenzia: Ďalší rok

Další_rok_poster_2Čo Veľká Británia to posledný rok filmový skvost. Začína sa mi veľmi páčiť anglický humor. Trochu suchý, ale s takou hĺbkou a životom, až ma veľakrát prebudí z bezodného dna myšlienok. Aj keď ma na konci filmu zväčša do nich uvrhne, ale odchádzam s pocitom filmového zážitku. Tentoraz je to o rodine, rodinných priateľoch, deťoch, pocitoch, láske, atď.

Čítajte ďalej »
1231 z 3